İçeriğe geç
Anasayfa » şarkı

şarkı

Deniz Kızlarının Fısıltılı Şarkısı “My Jolly Sailor Bold”

“My Jolly Sailor Bold” 17-1800 yıllarından geleneksel bir denizci şarkısıdır. Bir denizciye aşık bir kadın olan Maria’nın bakış açısından söylenir. Kadın, denizden hiç dönmeyen sevgilisi denizciye aşkını anlatır şarkıda. Onun duyguları yüzyıllar boyunca denizcilere eşlik eder ve “Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde” filminde nihayet ününe kavuşur.

VAHŞİ KADINLARIN ŞARKISI: “SAVAGE DAUGHTER”

Wyndreth Berginsdottir tarafından yazılan güçlü sözler, şarkıyı ne zaman dinlesem kalbime konuşuyor sanki. Bir anne ve kızı arasındaki bağa dokunuyor, dünya ana ile dişil enerjimizle olan bağımızı da güçlendiriyor. Dinlerken bu bağları onurlandırdığımı hissedebiliyorum. Böylesine bir şarkının kim söylerse söylesin daha çok duyulmaya ihtiyacı var. Kadın gücü için, atalarımız için. Annesinin vahşi kızı olan herkes için.

Dave Carroll’ın Ünlü Protestosu “United Breaks Guitars”

Müzik işinde yirmi beş yıldan fazla deneyime sahip olan Dave Carroll, 2009 yılında United Airlines ile zorlu bir müşteri hizmetleri sorunuyla karşılaştığında, sorununu dünyayla paylaşmak için usta bir müzisyen olarak yeteneğini kullandı. Ortaya çıkan “United Breaks Guitars” adlı YouTube müzik videosu anında viral bir hit oldu. United Breaks Guitars, “Google’ın tarihindeki en önemli videolardan biri” olarak adlandırıldı ve “Bir müşteri neler yapabilir?” sorusunun akla ilk gelen cevabı olmayı başardı.

Group 6 CopyCreated with Sketch.

More Information?

Fill out your details and we will get back to you as soon as possible.